Nowy układ komunikacyjny w każdym domu
Do Olsztynian trafiają informatory dotyczące nowego układu komunikacyjnego. Zmiany zostaną wprowadzone 1 stycznia.
Zmienione trasy części autobusów, zupełnie nowe połączenia, likwidacja niektórych linii oraz zmiana oznaczeń autobusów. Od Nowego Roku olsztynian czeka komunikacyjna rewolucja. To największe zmiany, jakie były proponowane w ostatniej dekadzie.
O tym, że w związku z pojawieniem się w naszym mieście tramwajów znacząco ulegnie zmianie autobusowa komunikacja, informujemy od ok. trzech miesięcy. Właśnie pod koniec września zaprezentowaliśmy nowy układ komunikacyjny.
Aby dać szansę olsztynianom na zapoznanie się z przebiegiem tras, możliwością przesiadek, zaplanowanie podróży do pracy albo szkoły, od razu udostępniliśmy w Internecie nowe rozkłady oraz schematy poszczególnych linii.
Teraz do skrzynek na listy w stolicy regionu trafiają ulotki. (Można je także pobrać w wersji elektronicznej ze strony Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu). Do końca roku rozdysponowanych zostanie 75,5 tys. egzemplarzy takich dwustronnych informatorów.
Dodatkowo będą dostępne wraz "Gazetą Wyborczą" oraz "Gazetą Olsztyńską", które zostaną wydane 31 grudnia. Informacje o nowościach komunikacyjnych są też na przystankach oraz w pojazdach komunikacji miejskiej.
Powróć do archiwum