Bluebox Festival - „Analogowo i cyfrowo"
Zapraszamy na wernisaż wystawy retrospektywnej analogowych efektów specjalnych prezentujących prace Janusza Połoma, Marka Dąbrowskiego, Aliny Skiby, Mai Borowicz, Leszka Rybarczyka i Tomasza Wolfa. Wernisaż pt. „Analogowo i cyfrowo" oraz spotkanie z twórcami odbędzie się w poniedziałek 7 października o godz. 18:00 w sali kameralnej olsztyńskiego Planetarium. Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu Bluebox, najważniejszego krajowego przeglądu filmowej grafiki komputerowej i efektów specjalnych.
Festiwal filmowy BLUEBOX w swoim podstawowym założeniu ma stać się regionalną marką związaną z regionem warmińsko-mazurskim. Organizatorzy festiwalu i instytucje finansujące dążą do tego, żeby BLUEBOX stał się najważniejszym krajowym przeglądem ruchomej grafiki komputerowej i efektów specjalnych wykorzystywanych w filmach fabularnych, animowanych, reklamach, krótkich formach filmowych, czołówkach, videoklipach.
Szczegóły: http://bluebox-festival.eu/program/
We wrześniu 2012 roku w Olsztynie odbył się I Ogólnopolski Przegląd Cyfrowej Scenografii Filmowej i Efektów Specjalnych Bluebox. Wykorzystując możliwości techniczne olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego oraz kina Helios Przegląd pokazał to co najlepsze i najciekawsze w technologii cyfrowej. Nie było by to jednak możliwe bez obecności czołowych firm postprodukcyjnych – Platige Image, The Chimney Pot, ATM, Odeon, Nolabel, Orka Film, Badi/Badi czy LumiconFx, które ze swoim dorobkiem przyjeżdżają także w tym roku. Wydarzenie zostało pozytywnie ocenione przez odbiorców – zarówno profesjonalistów jak i sympatyków najnowszych technologii tworzenia cyfrowego obrazu i dźwięku.
Patronat nad festiwalem objęły: Urząd Miasta Olsztyna, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Patronat honorowy: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, MediaDesk.
Współpraca: BWA Galeria Sztuki w Olsztynie.
Wystawa dostępna będzie do 13 października 2013 r
Powróć do archiwum