Olsztyn. Spółdzielni socjalnych może być tu więcej
Na skalę województwa z pewnością Olsztyn przoduje – w samym mieście bowiem funkcjonujących jest aż 7 spółdzielni socjalnych. Kolejne mogą powstać w całym powiecie, bo na chętnych czekają pieniądze i pomoc przy tworzeniu tych przedsiębiorstw. Szczegóły oferty będzie można poznać już 31 stycznia, w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Początek o 11:45.
Od poniedziałku, 28 stycznia, trwa rekrutacja chętnych do projektu „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym”. Pomoc otrzymają przede wszystkim osoby bezrobotne, które mogą w praktyce nauczyć się prowadzić swój biznes w postaci przedsiębiorstwa społecznego, wziąć udział w certyfikowanych kursach zawodowych i otrzymać pieniądze na zakup sprzętu, maszyn czy towaru, które są niezbędne spółdzielni socjalnej, zwłaszcza na starcie.
To propozycja skierowana nie tylko do samych bezrobotnych, ale także do osób niepełnosprawnych, wychodzących z bezdomności i uzależnień, byłych więźniów. W ich wchodzeniu na rynek pracy mogą być pomocne organizacje pozarządowe czy samorządy lokalne, które z myślą o nich utworzą spółdzielnie socjalne osób prawnych. Co więcej, projekt ma też propozycje dla już istniejących na terenie powiatu olsztyńskiego spółdzielni socjalnych, które myślą o rozwoju swojego biznesu i zatrudnieniu kolejnych osób.
Jak dokładnie wygląda oferta projektu dla wszystkich wspomnianych grup? O tym podczas najbliższego spotkania – w czwartek, 31 stycznia, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Plac Bema 3. Początek o 11:45. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają mieszkańców całego powiatu olsztyńskiego. Na szczegółowe pytania, również po spotkaniu, odpowiada Katarzyna Kij ze Stowarzyszenia ESWIP, odpowiedzialna rekrutację chętnych – Olsztyn, ul. Artyleryjska 34, tel. 89 652 14 39, e-mail: dotacje@eswip.pl. Więcej informacji jest też na stronie projektu: www.dotacjeES.pl.
Rekrutacja chętnych trwa do 15 lutego 2013.
Projekt „Poznaj biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym” prowadzi Stowarzyszenie ESWIP razem ze Stowarzyszeniem ADELFI i Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.