Idź do treści strony
09.09.2015 15:09

Pierwsze spotkania ws. ul. Partyzantów już za nami

Na dobre rozpoczęły się rozmowy o przyszłości ul. Partyzantów. W Ośrodku Badań Naukowych odbyły się pierwsze spotkania z mieszkańcami Olsztyna.

Zdecydowana modernizacja ul. Partyzantów to konieczność - jej stan nie pozostawia złudzeń. Dlatego, aby nowy trakt mógł jak najlepiej służyć wszystkim olsztynianom - tym korzystającym z transportu zbiorowego, rowerzystom, pieszym, wreszcie użytkownikom aut - zaczęliśmy zbierać spostrzeżenia i sugestie do czterech wariantów przybudowy traktu w każdym z zadań. Przebudowa Partyzantów została bowiem podzielona na dwa etapy - między ul. 1 Maja a rondem Bema oraz od ronda Bema przez pl. Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania ulic Lubelskiej z Przemysłową.

Za nami już pierwsze spotkanie z olsztynianami oraz pierwsze warsztaty. Projektanci przedstawili podstawowe założenia przebudowy tej ulicy, czyli upłynnienie ruchu, budowa buspasów i ścieżek rowerowych.

- Na razie rozpatrywanych jest łącznie osiem wariantów, każdy z nich zakłada, że samochody osobowe dostaną tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronę, a pozostałą część ulicy zajmą autobusy - informuje Bartosz Kamiński z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. - Warianty różnią się umiejscowieniem buspasów, przebiegiem ścieżek rowerowych. Dużym wyzwaniem dla projektantów był odcinek Partyzantów przy dworcu i planowany w tym miejscu węzeł komunikacyjny.

Podczas warsztatów uczestnicy dyskutowali z projektantami o konkretnych rozwiązaniach zaproponowanych w poszczególnych wariantach, zgłaszali swoje propozycje zmian. Teraz projektanci mają czas na rozpatrzenie sugestii i skorygowanie planów zgodnie z zaakceptowanymi podpowiedziami.

Cały czas można przyglądać się projektom, które zostały udostępnione w holu ratusza przy pl. Jana Pawła II (po prawej stronie od głównego wejścia). Sugestiami można też dzielić się na naszej Platformie Konsultacji Społecznych.

Kolejne warsztaty 18 września o 17.00 w OBN przy ul. Partyzantów 87

Powróć do archiwum
Pogoda