Idź do treści strony
17.03.2023 14:10

Poprawiamy bezpieczeństwo

Do końca marca czekamy na oferty firm, które zadbają o doświetlenie sześciu kolejnych przejść dla pieszych w naszym mieście.

Nieodpowiednie oświetlenie przejść -  to jedna z głównych przyczyn wypadków z udziałem pieszych. Dlatego też stopniowo i konsekwentnie olsztyńscy drogowcy starają się doświetlać najpopularniejsze zebry. Tym razem ptrzedmiotem zamówienia jest dosiwietlenie sześciu przejść, a realizacj będzie możliwa dzięki unijnym funduszom - Poprawa warunków ekomobilności w MOF Olsztyna poprzez doświetlenie przejść dla pieszych. Zwycięska firma zadba o doświetlenie następujących lokalizacji:

 

  • Obrońców Tobruku - Kasprzaka,
  • Witosa - Myszki Miki,
  • Wojska Polskiego 25,
  • Wańkowicza - Murzynowskiego,
  • Wojska Polskiego - Kasprowicza - Żeromskiego,
  • Wojska Polskiego - Radiowa

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich pieszych szukamy różnych możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego na doświetlenia przejść - mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - poza tym przetargiem, który został już ogłoszony, w przyszłym tygodniu złożymy też wniosek do wojewody, w którym postaramy się pozsykać dodatkowe środki na trzy kolejne lokalizacje: ul. Mochnackiego / Stara Warszawska, ul. Grunwaldzka/ Mochnackiego/ Prosta i na ul. Bałtycka/Wilgi

Przypomnijmy - właśnie z rządowego programu "Ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej" pod koniec ubiegłego roku olsztyńscy drogowcy doświetlili cztery przejścia: ul. Bartąska 8, ul. Orłowicza 6, ul. Grunwaldzka / Szarych Szeregów, ul. Bałtycka/ Żurawia.

Powróć do archiwum
Pogoda