Idź do treści strony
21.11.2016 11:56

Prestiżowa nagroda w obszarze żywności

Współpracują z największymi ośrodkami naukowymi Europy m.in. Uniwersytetem Cambridge, Politechniką w Monachium czy Politechniką w Zurychu. Przez siedem lat będą poprawiać stan zdrowia konsumentów.

Wygrana w konkursie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii to efekt współpracy Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie z największymi ośrodkami naukowymi  Europy. Działania Międzynarodowego Konsorcjum FoodConnects, do którego należy olsztyński instytut, zostały docenione w obszarze "żywność".

- To ogromny sukces nie tylko w wymiarze prestiżowym, ale także finansowym - tłumaczy specjalista ds. promocji i marketingu w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, Iwona Kieda. - Planowane wsparcie UE dla całego konsorcjum wyniesie bowiem ponad 400 milionów euro na siedem lat.

Celem FoodConnects jest uczynienie Europy światowym liderem w obszarze innowacji na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonej produkcji żywności. W ciągu najbliższych siedmiu lat wspólnota FoodConnects powoła do życia 350 start-upów, które opracują nowe produkty, usługi i modele biznesowe mające wpłynąć  na wzrost zaufania konsumentów i poprawę stanu zdrowia społeczeństwa na całym świecie.  Planowane są także działania skierowane do pracowników sektora rolno-spożywczego i studentów w formie studiów magisterskich, studiów podyplomowych i szkoleń.

Powróć do archiwum
Pogoda