Rzecz o upiorach
Boją się ich niemal wszyscy. Według podań przyjmują nawet najbardziej wyszukane formy. O upiorach będzie można posłuchać już w sobotę (10 kwietnia) podczas spotkania z autorem książki "Upiór. Historia naturalna".
Polski upioryzm to nie wierzenie, a wydarzenie. Tak przynajmniej do tematu podchodzi autor książki, Łukasz Kozak, który będzie gości na YouTube'owym kanale Miejskiego Ośrodka Kultury.
- Porozmawiamy o mikrohistoriach, średniowiecznych call outach, romantyzmie, naukowym klasizmie, metodologii i metodzie - mówi gospodyni spotkania, Emilia Konwerska z MOK-u w Olsztynie.
"Upiór. Historia naturalna" to historyczno-antropologiczne studium, które czyta się jak trzymającą w napięciu powieść. To podróż przez wiarę w upiory, trwającą w Polsce przynajmniej przez pół tysiąclecia, aż do schyłku XX wieku.
Autor książki, Łukasz Kozak, jest mediewistą, ekspertem w dziedzinie technologii i nowych mediów oraz promocji dziedzictwa kulturowego. Badaczem nieoczywistych wątków w historii kultury. Prowadzi cieszące się wielką popularnością fanpejdże na FB – Stare obrazki ze zwierzętami i Discarding Images.
Spotkanie zacznie się w sobotę (10 kwietnia) o 18:00 na kanale Youtube Miejskiego Ośrodka Kultury.
Powróć do archiwum