Idź do treści strony
09.06.2021 12:10

ŚWiR ruszy w trasę

Wydaje się być imprezą tylko dla rowerzystów o żelaznej kondycji. Już w czwartek (10 czerwca) z Olsztyna pierwszy raz na trasę wyruszą uczestnicy niezwykłego maratonu rowerowego.

Zakręceni i zwariowani? Prawdziwe świry? Na pewno pasjonaci długodystansowej jazdy rowerem wezmą udział w ultramaratonie ŚWiR - Święta Warmia i Rower. To zmagania nie tylko z trasą, ale także z samym sobą.

- Przed uczestnikami ponad pół tysiąca kilometrów malowniczej trasy wśród łąk, lasów, jezior i zabytków Warmii - mówi organizator zawodów, Piotr Groszkowski.

Mieszkańcy Warmii doskonale wiedzą, że nasz region to nie nizinne płaszczyzny. To namiastka gór, powiew wiatru od morza, bezkres lasów i łąk, krzyżackie zamki i niezliczone przydrożne kapliczki. Trasa ŚWiR-a będzie wieść granicami historycznej Warmii. To łącznie 555 kilometrów i ponad 3,8 km przewyższeń do pokonania w 80 godzin. Start i meta w Olsztynie na Słonecznej Polanie.

- Zarówno nasze miasto, jak i cały region są doskonałym miejscem do tego typu aktywności - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, który jest jednym z patronów imprezy. - Nie mam wątpliwości, że zawody okażą się sukcesem i na stałe znajdą się w kalendarzu wydarzeń.

Na liście startowej będzie 36 nazwisk - pięć pań i 31 panów. Uczestnicy przybędą z całego kraju, m.in. z Krakowa, Szczecina, Jastrzębia-Zdroju.

Rozpoczęcie wyścigu ze Słonecznej Polany (a tym samym miejscu zaplanowano metę) w czwartek (10 czerwca) o 9:00. Limit czasu na pokonanie trasy skończy się w niedzielę o 17:00. Przebieg rywalizacji - dzięki nadajnikom GPD - będzie można śledzić w Internecie.

[strona zawodów] [śledź przebieg zawodów]

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 21°C
Częściowe zachmurzenie 22°C