Idź do treści strony
04.05.2021 15:15

Zmiany na skrzyżowaniach

Rozpoczęło się przywracanie dawnych rozwiązań na olsztyńskich skrzyżowaniach. Dotyczą m.in. uruchamiania zielonego światła na przejściach dla pieszych.

Zmiana programów sterujących sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach wprowadzana jest od wtorku (4 maja). Przestanie obowiązywać jednakowy czas wyświetlania sygnału dla każdego z kierunków. Jego trwanie będzie ponownie uzależnione od natężenia ruchu. Poza tym odblokowane zostaną przyciski na przejściach dla pieszych.

- Takie przyciski są na 102 skrzyżowaniach - przypomina Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

To nie jedyne modyfikacje dotyczące skrzyżowań stolicy regionu. Na trzech - Witosa/Janowicza, Witosa/Kanta oraz Płoskiego/Dorantta - obowiązuje zmienny harmonogram czasu pracy sygnalizacji świetlnej. Do końca września sygnalizacja będzie działać w fazie trójkolorowej od poniedziałku do piątku między 6:00 a 20:00. Natomiast w pozostałych godzinach oraz w soboty, niedziele i święta wyświetlane będzie żółte, pulsujące światło.

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 8°C
Pochmurnie 14°C