Idź do treści strony
30.04.2021 14:13

Zmiany w USC, nowości w komunikacji

Od wtorku (4 maja) obowiązywać będą nowe godziny obsługi interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Przywracamy też możliwość internetowej rejestracji kolejki do Wydziału Komunikacji.

Już w następnym tygodniu Urząd Stanu Cywilnego wraca do pracy jednozmianowej. To oznacza, że jednostka będzie funkcjonować w poniedziałki między 8:00 a 16:00, natomiast od wtorku do piąteku w godzinach 7:30-15:30.

Ważna informacja także dla tych, którzy muszą dokonać formalności osobiście w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. Po zmianie systemu informatycznego, w piątek (30 kwietnia) przywrócona została możliwość internetowej rezerwacji kolejki.

- W systemie aktywne są daty z trzytygodniowym wyprzedzeniem, stąd późniejsze daty nie są aktywne - wyjaśnia zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna, Jakub Siudziński. - Aktywacja kolejnego dnia następuje o godzinie 19:00. Dokonanie rezerwacji wizyty na daną godzinę uprawnia do załatwienia jednej sprawy. Wyznaczona godzina wizyty jest czasem orientacyjnym.

Kolejkę można zarezerwować na stronie bezkolejki.olsztyn.eu. W dalszym ciągu zachęcamy jednak - w przypadku, gdy jest to możliwe - do załatwiania spraw urzędowych zdalnie.

[elektroniczna rezerwacja kolejki]

Powróć do archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 9°C
Pogodnie 10°C