Idź do treści strony
31.07.2020 10:59

Kulturalny weekend

Widok z publiczności na scenę amfiteatru

Kabarety i koncerty - te dwa rodzaje rozrywki zdominują zbliżający się weekend. Przed nami kolejna odsłona akcji "Miasto jest Wasze", na którą zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.

Julia Marcell, Sorry Boys i Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpią w najbliższych dniach w olsztyńskim amfiteatrze. Warto jednak wybrać się także do Parku Jakubowo oraz do bazyliki św. Jakuba.

Najnowszy projekt Julii Marcell "Skull Echo" to płyta i film. Tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów. Natomiast tematy podejmowane na tym albumie były inspiracją do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule.

- Skull Echo to opowieść o czasie, percepcji i samotności - mówi Julia Marcell. - O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych. To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem.

Koncert Julii Marcell* w olsztyńskim amfiteatrze w sobotę (1 sierpnia) o 20:00.

W niedzielę (2 sierpnia) gratka dla wielbicieli latynoski rytmów. O 18:00 w Parku Jakubowym odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Kultura w parku!". Zaprezentuje się poznańska formacja Candela. To mieszanka wszystkich charakterystycznych rytmów kontynentu amerykańskiego: od Kuby, przez Meksyk, Kolumbię, Puerto Rico i Republikę Dominikany, aż po Brazylię i Peru.

Dwie godziny później można wybrać się do amfiteatru albo do konkatedry św. Jakuba na Starym Mieście. W pierwszym przypadku, w zamkowej fosie, zagra znany zespół Sorry Boys*. Natomiast druga propozycja, w bazylice, to kolejna odsłona popularnego cyklu Olsztyńskie Koncerty Organowe.

A na miłe rozpoczęcie kolejnego tygodnia, w poniedziałek, przed olsztyńską publicznością i gośćmi naszego miasta zaprezentuje się Kabaret Moralnego Niepokoju. Tym razem komicy przedstawią swój najnowszy program, zatytułowany "Tego jeszcze nie grali".

Podczas występu polityki nie będzie zbyt wiele. Jednak na świecie dzieje tak dużo, że można zajmować się także innymi tematami, które dotyczą nas wszystkich. Wakacje i edukacja to tylko niektóre wątki poruszane w programie. Występy kabareciarzy z KMN* w olsztyńskim amfiteatrze o 17:00 i o 20:00.

Informacje o wydarzeniach oraz możliwość kupna biletów - na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

*) występy biletowane

Back to archives
Forecast
Cloudy 17°C
Cloudy 19°C