Idź do treści strony
30.11.2019 12:51

O nietoperzach w Planecie 11

Nietoperz

Nietoperze zasiedlają najbliższe otoczenie człowieka - szczeliny domów, strychy, piwnice czy drzewa w ogrodach. O tych niezwykłych, latających ssakach będzie można posłuchać w poniedziałkowe (2 grudnia) popołudnie.

"Mój sąsiad nietoperz" - to tytuł książki, której autorem jest dr Lech Pietrzak. I właśnie z tym hydrobiologiem i ekolog, który od wielu lat bada także nietoperze, będzie okazja spotkać się w bibliotece multimedialnej przy al. Piłsudskiego 38.

- Nietoperze to zwierzęta, o których istnieniu wiedzą wszyscy, jednak wiedza na ich temat kończy się najczęściej na fakcie, że latają i mają duże uszy - przyznaje dr Lech Pietrzak. - Nic dziwnego, w końcu są to zwierzęta nocne, które spotyka się rzadko. Brak wiedzy rodzi wątpliwości, które podsyca wyobraźnia. Odkrywamy nietoperza w sąsiedztwie i zaczynamy się zastanawiać.

Czy nietoperze mogą atakować ludzi? Czy wplątują się we włosy? Czy przenoszą wściekliznę? To tylko niektóre pytania, na które będzie można usłyszeć odpowiedź podczas poniedziałkowego spotkania. Uczestnicy zdobędą nieco ogólnej wiedzy na temat nietoperzy, a także poznają przykłady osobników z najbliższego otoczenia. Dodatkowo każdy uczestnik spotkania dostanie książkę poświęconą nietoperzom naszego regionu.

"Mój sąsiad nietoperz" w bibliotece multimedialnej Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38 w poniedziałek (2 grudnia) o 17:00.

Back to archives
Forecast
Fair 18°C
Clear sky 29°C