Idź do treści strony
29.07.2020 13:01

Ogród pełny muzyki

Grafika promująca ogród

Przed nami kolejna odsłona niezwykłego projektu, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury. Tym razem w Ogrodzie Rodziewiczówny będzie bardzo muzycznie.

Zielona przestrzeń, jaka wyrosła w pobliżu Spichlerza MOK, to wyjątkowy azyl w samym centrum Olsztyna. Rosną tam nie tylko oryginalne rośliny, ale kiełkują też niezwykłe myśli oraz działania. Jednym z nich będzie zamykający lipiec koncert "Żywioły muzyki".

- Czy żywioły natury da się nazwać emocjami? - zastanawiają się organizatorzy przedsięwzięcia. - I czy te emocje da się zilustrować muzyką?

Za to, aby w Ogrodzie Rodziewiczówny rozbrzmiały emocje i zadźwięczały żywioły odpowiadać będzie tercet muzyków. Mateusz Cwaliński zajmie się akordeonem/pianinem, Wojciech Wartas, który zagra na skrzypcach oraz Adam Cudak przy instrumentach perkusyjnych.

Ten występ już w piątek (31 lipca) o 18:00 w Ogrodzie Rodziewiczówny w pobliżu Spichlerza.

A co w ostatnich dniach działo się w niezwykłym Ogrodzie na Starym Mieście? Powstawały m.in. kolejne żywe obrazy oraz truskawnik w meksykańskim stylu. Gościli twórcy wyjątkowego projektu KOS, czyli muzycznych inspiracji śpiewem właśnie tego wybitnego, ptasiego artysty. Poza tym trwa zbieranie kamieni, patyków, szyszek, bowiem wkrótce w Ogrodzie ma powstać ścieżka sensoryczna.

Ogród społeczny przy ul. Rodziewiczówny będzie działać jeszcze przez cały sierpień.
* we wtorki i środy odbywają się kreatywne, zielone warsztaty,
* w czwartki - działania animacyjne, nie tylko dla dzieciaków,
* w piątki najważniejsze są inicjatywy artystyczne,
* w soboty i niedziele - wspólne doglądanie Ogrodu.

To, jak zmienia się Ogród cały czas można podglądać na jego profilu Facebookowym.

Back to archives
Forecast
Cloudy 17°C
Cloudy 19°C