Idź do treści strony
18.12.2017 15:45

Teatr pod choinkę

Teatr pod choinkę

Zapraszamy na świąteczne spotkanie z teatrem.   

Okres okołoświąteczny to dobry czas, żeby spędzić go z rodziną i przyjaciółmi. Jeszcze lepiej jeśli można to zrobić w sposób kreatywny. Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur w tym czasie proponuje obcowanie ze sztuką teatralną.

- Z okazji świąt mamy dla Olsztynian niespodziankę - mówią organizatorzy wydarzenia. - Zapraszamy na spotkanie z aktorami olsztyńskiego Teatru Jaracza. Zobaczymy ich w dwóch spektaklach: "Pierwsza młodość" oraz " Słońce dla dwojga".

Teatr pod choinkę to prezentacji sztuki w formie czytanej, którą zaprezentują: Katarzyna Kropidłowska, Irena Telesz, Joanna Fertacz i Marian Czarkowski.

Pierwszy spektakl, "Pierwsza młodość" Christian'a Giudicelli, odbędzie się we wtorek (19 grudnia) o 17:00 w ratuszu (sala 219). Kolejny, " Słońce dla dwojga" Pierre'a Sauvil'a zobaczymy tydzień później (30 grudnia) o 13:30 w Planecie 11. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Christian Giudicelli "Pierwsza młodość"
Bohaterki spektaklu to dwie damy z francuskiej prowincji - Simone, która pije jak smok, klnie jak szewc i nienawidzi, kiedy nazywa się ją babcią oraz Renee - przeciwieństwo swej towarzyszki - spokojna, cnotliwa i wyważona. Starsze panie spotykają się przypadkowo na szkolnym balu. Początkowo niechętne sobie z powodu skrajnie różnych charakterów, w miarę rozwoju zabawnych sytuacji, coraz bardziej zbliżają się do siebie i cudownie wzajemnie się uzupełniają. Obie połączyła samotność i poczucie wyobcowania, zamarzyły jednak o tym, żeby jeszcze pożyć pełnią życia. W poszukiwaniu szczęścia wyruszyły więc w podróż swego życia... "Pierwsza Młodość" to spektakl pełen zabawnych, wzruszających i jednocześnie zmuszających do refleksji sytuacji.

Pierre Sauvil " Słońce dla dwojga", błyskotliwa komedia obyczajowa o spotkaniu dwóch pokoleń: wyzwolonej, dość bezczelnej młodej dziewczyny ze spokojnym, dobrze ułożonym lekarzem w średnim wieku, nade wszystko ceniącym sobie w życiu spokój i wygodę. Panienka zaskakuje go propozycją… nie do odrzucenia. Otóż rok wcześniej doktor zdiagnozował u niej śmiertelną chorobę. Młoda osoba sprzedała dom, porzuciła  pracę i udała się w długą pożegnalną podróż dookoła świata, by ostatecznie dowiedzieć się, iż padła ofiarą pomyłki. W ramach rekompensaty za doznaną krzywdę bezceremonialnie wprowadza się do domu lekarza i zamierza w nim pozostać do momentu, aż nie stanie ponownie na nogi. Odmowa gospodarza grozi mu skandalem środowiskowym. Ten punkt wyjścia staje się początkiem szeregu niezwykłych zdarzeń w życiu obojga, a żeby tego było mało, dziewczyna chowa jeszcze w zanadrzu prawdziwą, wybuchową wręcz niespodziankę. Żywy dialog, celny dowcip, znakomite obserwacje charakterów, mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji, ale też mądra zaduma nad człowiekiem i jego
odwiecznym dążeniem do ciepła i bliskości drugiej osoby.

Projekt realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.


<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 0°C
Pochmurnie 3°C