Idź do treści strony

Labratorium AI z Gigantami Programowania

03.12.2021

Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. "Labratorium AI z Gigantami Programowania" potrwa do 10 grudnia.

"Pstryki" zaprezentują zdjęcia

03.12.2021

Niezwykła wystawa fotografii Facebookowej grupy Pstryk z Olsztyna. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek (6 grudnia) w ratuszu. Później zdjęcia trafią na aukcję WOŚP.

Olsztyńscy naukowcy jednymi z najbardziej wpływowych na świecie

02.12.2021

Ogromny sukces olsztyńskich badaczy. Ośmiu przedstawicieli Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN znalazło się w rankingu TOP 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie.

Olsztyn na Mikołajki

02.12.2021

Już w poniedziałek (6 grudnia) przed olsztyńskim ratuszem zostanie rozświetlona tradycyjna choinka. Wydarzenie będzie jednym z elementów świętowania imienin Mikołaja, a jednocześnie inauguracją oryginalnej akcji.

Drogowcy rozprawiają się z zimą

01.12.2021

Ponad ćwierć tysiąca ton soli zużyli drogowcy w ciągu ostatnich dni. To efekt pierwszych poważniejszych w tym sezonie sygnałów zbliżania się zimy.

Światowy Dzień AIDS

01.12.2021

Dżuma XX wieku - to jedno z określeń tej choroby. W stolicy Warmii i Mazur można bezpłatnie sprawdzić, czy jest się nosicielem wirusa HIV, wywołującego AIDS. Przypominamy o tym przy okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia AIDS.

Organizacja ruchu: zmiany dla kierujących i pieszych

30.11.2021

Kolejne zmiany związane z budową nowej infrastruktury tramwajowej. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone w piątek (3 grudnia). Będą dotyczyć dwóch miejsc - skrzyżowania Kościuszki-Piłsudskiego oraz okolic V Liceum...

Lodowego szaleństwa już czas!

30.11.2021

Na ten moment wielbiciele jazdy na łyżwach czekali przez wiele miesięcy. Z początkiem grudnia działalność zaczyna pierwsze z lodowisk, jakie tej zimy przygotuje Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pogoda
Czyste niebo -1°C
Pochmurnie 1°C