Idź do treści strony
03.12.2021 11:17

"Pstryki" zaprezentują zdjęcia

Niezwykła wystawa fotografii Facebookowej grupy Pstryk z Olsztyna. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek (6 grudnia) w ratuszu. Później zdjęcia trafią na aukcję WOŚP.

Grupa działa przy oficjalnym miejskim Facebookowym profilu Miasto Olsztyn. Została założona w kwietniu 2019 roku i zrzesza wielbicieli fotografii, którzy - często w zaskakujący sposób - ukazują piękno grodu nad Łyną.

- Nie jestem w stanie oszacować, ile przez ponad 2,5 roku działalności grupy pojawiło się na niej zdjęć - mówi jej założyciel, Marcin Kierul. - Staramy się, by zdjęcia były nienagannej jakości, czyli poprawne technicznie, ostre, dobrze skadrowane. Co ważne, na zdjęciach powinny znajdować się elementy nie budzące wątpliwości, że wykonano je w Olsztynie.

Fotografie publikowane w grupie Pstryk z Olsztyna zachwycają nie tylko mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. Choć autorzy zdjęć robią je głównie dla własnej satysfakcji, teraz ich praca przyniesie wymierną korzyść. Trzynaście kadrów trafi na aukcję olsztyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Akcja była dosyć szybka, bo pomysł padł w urodziny Olsztyna - mówi administratorka grupy, Marta Kruk. - Chętnych było o wiele więcej, mimo że sami musieli sfinansować wydruk na specjalnej, sztywnej piance, ale musieliśmy wprowadzić pewne ograniczenia. Na tym Pstryku są naprawdę fajni ludzie!

Zanim fotografie autorstwa "Pstryków" trafią na Wielkoorkiestrową licytację, będzie można je oglądać na specjalnej wystawie. Już w poniedziałek (6 grudnia) o 17:00 na II piętrze ratusza odbędzie się jej wernisaż.

Prace będą dostępne tylko do piątku, 10 grudnia. Później trafią do olsztyńskiego sztabu WOŚP, który zlicytuje je podczas zbliżającego się, 30. Finału (30 stycznia 2022).

Autorami fotografii prezentowanych na wystawie są: Małgorzata Chyła, Jerzy Derewecki, Marcin Galon, Grzegorz Januszewicz, Marcin Jermolonek, Marcin Kierul, Beata Kozłowska, Marta Kruk, Katarzyna Manikało, Izabela Słowikowska, Emilia Sypniewska, Tadeusz Więckowski, Maciej Wiśniewski.

[grupa Pstryk z Olsztyna]

<- назад в: Archiwum
Pogoda
Przelotne opady deszczu ze śniegiem 2°C
Śnieg 0°C