Idź do treści strony
10.06.2021 14:38

"Uważniej" Mai Baranowskiej w BWA

Od piątku (11 czerwca) można oglądać nową wystawę w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. To prace graficzne stworzone w latach 2019-2021.

Dzieła są wynikiem obserwacji linii papilarnych, będących naturalnym znakiem identyfikującym tożsamość ludzką. Odciski dłoni i palców stały się moim subiektywnym przekazem, zaznaczeniem obecności w świecie, ale i swoistym sposobem zatrzymania tak chwili, jak i przeżycia zmysłowego związanego z dotykiem.

- Odciśnięcie dłoni jest dla mnie najprostszą, łatwo czytelną i indywidualną formą ekspresji, trwałym śladem obecności - mówi autorka, Maja Baranowska. - Życie pędzi nieubłaganie przynosząc nierzadko poczucie bezsilności wobec mechanizmów zewnętrznych. Dobrze jest wtedy zatrzymać się na moment, dostrzec to, co ważne. Uważniej przyjrzeć się, choćby własnym dłoniom i dostrzec ich piękno.

Maja Baranowska urodziła się w Olsztynie w 1962 roku. W 1989 roku ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, otrzymując dyplom z wyróżnieniem w pracowni serigrafii prof. Bohdana Przybylińskiego. Obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Autorka wielu wystaw indywidualnych, brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą w: USA, Danii, Francji, Rosji, Litwie, Ukrainie, Włoszech i Chorwacji. Laureatka szeregu nagród i wyróżnień. Zajmuje się grafiką warsztatową - techniką wklęsłodruku, wypukłodruku oraz druku pigmentowego.

Wystawa w sali kameralnej będzie prezentowana do 4 lipca w godzinach pracy BWA Galerii Sztuki.

[strona internetowa BWA]

<- назад в: Archiwum
Pogoda
Częściowe zachmurzenie 21°C
Częściowe zachmurzenie 22°C