Idź do treści strony
Sport
22.05.2024 08:22

37. WAGOWE MISTRZOSTWA EUROPY W BŁUGARII

W Warnie w dniach 18-19 maja br. odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy w karate kyokushin. W zawodach udział wzięło ponad 700 zawodników z 20 krajów Europy. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 8 zawodników.

W konkurencji kata - układy, Mistrzynią Europy została olsztynianka Nela Paszkowska
w kategorii kadetów, natomiast brąz wywalczyła Zuzanna Dąbkowska w kategorii Juniorów. Poza strefą medalową, ale po bardzo dobrych walkach znaleźli się: Anna Dowgun (5 miejsce) i Antoni Harpak (8 miejsce).

W konkurencji kumite- walk, które były mocno obsadzone, zawodnicy Klubu Kyokushin Karate powtórzyli wynik z kata, zdobywając kolejne dwa miejsca na podium. Mistrzem Europy został Natan Jurcewicz  w kategorii kadetów 10-11 lat do 40 kg, wygrywając
w pięknym stylu 4 walki, a ostatnią walkę zakończył efektowną nożną techniką obrotową. Brąz wywalczyła Anna Dowgun w kategorii kadetów 10-11 lat do 35 kg, wygrywając w ładnym stylu dwie walki, natomiast trzecią przegrała z utytułowaną ubiegłoroczną Mistrzynią Europy z Austrii.  Poza strefą medalową, do której niewiele brakowało, znaleźli się: Malwina Otremba, Antoni Harpak, Oliwia Szwarc, Nadia Załuska, Nela Paszkowska.

Ogromne brawa dla wszystkich zawodników Klubu Kyokushin Karate.

Udział w Mistrzostwach Europy był współfinansowany ze środków budżetu miasta Olsztyn

<- Zurück zu: Archiwum