Idź do treści strony
Sport
20.07.2021 13:43

Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu Oświęcim, Warszawa, Bydgoszcz

W Oświęcimiu zakończyły się w niedzielę (18 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów U15 w pływaniu. Trzykrotnie na podium stanął zawodnik MTP Kormoran Bartosz Kapała. . Wywalczył brązowy medal na dystansie 800 m i 1500 m stylem dowolnym oraz 400 m stylem zmiennym. Pozostałym nie udało się wejść na podium. W finałach A pływali jeszcze: Magdalena Lis  zawodniczka Swimland Olsztyn oraz  Michał Rżyski MTP Kormoran.

18 lipca w Warszawie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U16 w pływaniu. Zawodniczka Swimland Olsztyn  Karolina Piechowicz zdobyła 3 złote medale w stylu klasycznym na: 50 m, 100 m i 200 m. Również trzy  krążki wywalczyła  Martyna Kraszewska (zawodniczka MTP Kormoran Olsztyn) -  srebrne medale na dystansie  800 m i 1500 m oraz  brązowy na 400 m stylem dowolnym.

Karolina Piechowicz zajęła również czwarte miejsce w klasyfikacji multimedalistów i pierwsze za najbardziej wartościowy wynik. Jej rezultat na 100 metrów stylem klasycznym 1.09.51 to 785 punktów. Wśród juniorów na siódmym miejscu swoje zmagania zakończył zawodnik MTP Kormoran Piotr Woźniak za wyścig na 1500 m – 16.09.43 (725 pkt).

W Bydgoszczy natomiast również 18 lipca  zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U17/18 w pływaniu. Szymon Kapała  zawodnik MTP Kormoran wywalczył dwa złote medale na dystansie  800 metrów i 1500 metrów stylem dowolnym. Dzięki temu znalazł się w czołowej dziesiątce multimedalistów.  Zajął także IV miejsce startując na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Dwa brązowe krążki: na 50 metrów i 100 metrów stylem klasycznym wywalczył Tomasz Kraczkowski zawodnik Swimland Olsztyn.

<- Zurück zu: Archiwum