Idź do treści strony
Sport
07.11.2013 10:20

Siła olsztyńskiego sportu w sportach walki

W lipcu tego roku, podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, rozgrywanych w Cali w Kolumbii, Tomasz Szewczak zawodnik Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-Jitsu i Judo zdobył srebrny medal Igrzysk oraz brązowy medal mistrzostw Europy w ju-jitsu.

Nieco ponad miesiąc temu, Aleksandra Kowalczuk  juniorka z SKS "Start" sięgnęła po złoty medal mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim.

W październiku zaś, nastąpił kolejny "wysyp" medali w sportach walki. Anna Dąbrowska również reprezentantka SKS "Start" uczestnicząc w Mistrzostwach Świata  w Taekwon-Do ITF rozgrywanych w Benidorm w Hiszpanii wróciła do Olsztyna z medalami. Utytułowana zawodniczka i tym razem pokazała znakomitą klasę zdobywając złoto w walkach drużynowych i srebrny medal  w technikach specjalnych. W klasyfikacji drużynowej w pokonanym polu zostały drużyny między innymi z Irlandii, Nowej Zelandii, Rosji, Niemiec, Norwegii. Reprezentanci Polski - seniorki, seniorzy i juniorzy - zostali najlepszymi drużynami mistrzostw świata. W zawodach rywalizowało 1042 sportowców z 55  państw.

To nie koniec sukcesów. W zakończonych 26 października Igrzyskach Sportów Walki w Sankt Petersburgu Jacek  Szewczak zdobył brązowy medal w walkach ju-jitsu. W walce o finał przegrał z Rosjaninem Smirnowem, a w walce o brąz pokonał zawodnika Fromange z Francji. Tomasz, brat Jacka Szewczaka tym razem znalazł się poza podium. W imprezie udział wzięli reprezentanci piętnastu dyscyplin: aikido, boks, szermierka, judo, ju-jitsu, karate, kendo, kickboxing, muaythai, sambo, savate, sumo, taekwondo, zapasy, wushu.

Olsztyńskim zawodnikom sportów walki serdecznie gratulujemy, życząc równie udanych startów w 2014 roku.

<- Zurück zu: Archiwum