Idź do treści strony
Sport
13.07.2021 09:29

Sukces olsztyńskich pływaków w Rzymie podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu.

W dniach 6-11 lipca 2021 roku Rzym został gospodarzem Mistrzostw Europy w Pływaniu. W reprezentacji Polski znaleźli się zawodnicy z Olsztyna. Karolina Piechowicz oraz Tomasz Kraczkowski na co dzień reprezentujący barwy klubu Swimland Olsztyn. Karolina podczas Mistrzostw awansowała do trzech finałów oraz ustanowiła rekordy Polski 16 i 17 latków jak również wyrównała rekord kraju w kategorii 18 lat na dystansie 50 metrów. W rezultacie zajęła VI miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, wywalczyła czwarte miejsce płynąc w sztafecie 4 razy 100 metrów stylem zmiennym mix oraz najważniejsze - zdobyła brązowy medal startując na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Tomasz Kraczkowski zajął VII miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.