Chce skuteczniej uczyć ortografii
Oryginalny program edukacyjny, który stworzyła, może jeszcze skuteczniej docierać do uczniów. Nauczycielka z Olsztyna prowadzi zbiórkę, aby wydać specjalne książki, które wspomogą nauczanie.
Renata Pasymowska jest specjalistką w zakresie terapii pedagogicznej i reżyserii teatralnej. Od ponad 20 lat pracuje m.in. w Szkole Podstawowej nr 10 w Olsztynie z dziećmi w młodszym wieku szkolnym jako wychowawca, terapeuta i opiekun koła teatralnego.
- Program "Moi przyjaciele z Literkowa" jest stworzony dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, którzy charakteryzują się indywidualnymi potrzebami w zakresie nauczania i wychowania - wyjaśnia autorka programu. - Jego założeniem jest wyposażenie dzieci w wiadomości i umiejętności z zakresu ortografii poprzez zastosowanie różnorodnych form teatralnych. Stwarza on również odbiorcom okazję do rozwoju zarówno osobowościowego, jak i intelektualnego.
Nauczycielka planuje wydanie trzech książek - oddzielnie dla I, II i III klasy - dla ucznia i rodziców. Miały by być źródłem inspiracji do pracy w domu. Każda z książek ma zawierać opis realizacji programu i opinie na jego temat, teksty w kolorze do czytania dla ucznia w formie scenariuszy teatralnych, instrukcje dla rodzica i oddzielnie dla dziecka zapisane za pomocą stosownego rozmiaru czcionki, ilustracje, propozycje ćwiczeń utrwalających zapis trudnych wyrazów, opisy gier i zabaw ortograficznych, a także przykłady domowych konkursów wiedzowych.
- Planuję cały wydany nakład rozdać uczniom za darmo w tych szkołach, w których nauczyciele pracują wykorzystując mój program - wyjaśnia Renata Pasymowska. - Dzieci i ich rodzice odczuwają dużą potrzebę korzystania z książki, która będzie stworzona specjalnie dla nich. Pomoże także nauczycielowi skutecznie realizować innowacyjny program nauczania ortografii.
Olsztyńska nauczycielka prowadzi zbiórkę, aby móc wydać podręczniki. Według szacunków, aby wydrukować po 500 egzemplarzy książki dla każdego z trzech poziomów, potrzeba 34 tys. złotych. Przedsięwzięcie można wesprzeć na jednym z portali croudfundingowych.
Aby zapoznać się z programem i zadać pytania autorce, warto przyjść we wtorek (10 marca) do Książnicy Polskiej przy pl. Jana Pawła II 2/3. Spotkanie zacznie się o 17:00.
[wesprzyj przedsięwzięcie] [o programie]
Powróć do archiwum