Oryginalne gry na czas pozostawania w domu
Przedłużenie obostrzeń związanych m.in. z wychodzeniem z miejsca zamieszkania - to najnowsze decyzje Rządu RP. Czas, w którym musimy zostać w domu, możemy spróbować umilić sobie niezwykłymi grami.
Choć życie w znacznej mierze przeniosło się ze świata realnego do wirtualnego, nie musimy spędzać mnóstwa czasu wpatrzeni w monitory komputerów i ekrany smartfonów. Z pomocą przychodzą propozycje nagrodzone w konkursie Fundacji Szalony Krasnolud, zorganizowanym na zlecenie Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.
Konkurs odbył się w minionym roku i był jednym z elementów kampanii "Nowy zwyczaj - Ograniczaj" realizowanej przez MZPiTU. Jednym z jej celów jest uświadomienie zagrożeń, jakie czyhają na nas, jeśli zbytnio oddamy się konsumpcyjnemu trybowi życia.
- W konkursie ponad 100 autorów, uczniów olsztyńskich szkół podstawowych, zgłosiło 52 prace indywidualne i grupowe - przypomina prezes Fundacji Szalony Krasnolud, Monika Wysocka-Kawa. - Spośród nagrodzonych prac wybrano pięć projektów, którym nadano postać cyfrową. To daje możliwość upowszechnienia projektów gier i wykorzystania ich w codziennej pracy zawodowej profilaktyków, m. in. nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz pracy wychowawczej rodziców.
Gry zostały udostępnione na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa, co oznacza, że mogą być powszechnie, nieodpłatnie wykorzystywane przez odbiorców, pod warunkiem wskazania autorów publikacji.
* "Jeszcze jeden level" autorstwa Bartka Puściana ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie,
* "Komórkowa aktywacja" autorstwa Lei Bogdan ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olsztynie,
* "Komórka kontra komórka" autorstwa Natalii Zielaskiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie,
* "Stop uzależnieniom" autorstwa Aleksandry Bobrowieckiej, Zuzanny Chachiel i Marty Werechowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie,
* "Przytul Olsztyn" autorstwa Mileny Połuchy ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie.
Digitalizacji projektów dokonali profilaktycy z Fundacji Szalony Krasnolud: Monika Wysocka-Kawa i Arkadiusz Kawa.
Gry można pobrać ze stron internetowych [Fundacji Szalony Krasnolud] albo [Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie].
Powróć do archiwum