Telefoniczne wsparcie psychologiczne
Choć obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa ubywa, nadal dużo czasu spędzamy odizolowani od innych. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobowe, telefoniczne konsultacje psychologów.
To wsparcie skierowane głównie do osób mających trudności z odnalezieniem się w otaczającej nas rzeczywistości. Żeby skorzystać z pomocy specjalistów, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590.
- W trakcie rozmowy specjalista przeprowadzi konsultację, a w razie potrzeby doradzi, gdzie szukać dalszej pomocy i zaleci np. skorzystanie z porady psychiatry - informują przedstawiciele NFZ. - Psycholodzy, którzy dyżurują w ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta, są dostępni przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Zainteresowane osoby mogą liczyć na rozmowę w języku angielskim, w ramach TIP do dyspozycji pacjentów jest również czat internetowy oraz wideorozmowy w tłumaczem języka migowego.
To jednak nie jest jedyne wsparcie, jakie oferuj NFZ, W kanale YouTube Akademia NFZ można obejrzeć filmy z cyklu "Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii". Każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu: strach i lęk, izolacja społeczna, lęk o zdrowie i życie, lęk o utratę pracy, utrata kontroli nad życiem, konflikty w rodzinie. Cykl składa się z dziesięciu podcastów, każdy trwa około dziesięciu minut.
Tematy podcastów na kanale YouTube Akademia NFZ
* Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
* Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi.
* Kontrola – jak jej nie stracić?
* Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
* Obniżenie nastroju – zrób nowy plan.
* Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
* Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
* Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych.
* Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?
* Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie.
[obejrzyj cykl "Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii"]
Powróć do archiwum