Idź do treści strony
Sport
17.09.2020 12:51

Ambitne plany najstarszego klubu kajakowego w Olsztynie

Kajakarze na jeziorze

Najstarszy klub kajakowy w Olsztynie, założony w 1954 roku przez trenera Mariana Tadeusza Rapackiego, Kayak Sport Club Olsztyn kontynuuje w nowym sezonie szkolenie zawodników pod okiem nowego trenera. Trenerem głównym KSC został Tomasz Mendelski, olsztyński kajakarz, dwukrotny olimpijczyk i wielokrotny mistrz świata i Europy.

KSC w swojej historii wychował wybitnych zawodników, wielokrotnych medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski, a także Igrzysk Olimpijskich. Jeden z trenerów klubowych, Adam Seroczyński reprezentował kraj na Igrzyskach w Sydney, gdzie zdobył brązowy medal w kajakowej czwórce na dystansie 1000 m. Razem z trenerem Tomaszem Mendelskim wywalczyli olimpijskie kwalifikacje i walczyli o medale w finałach także w Atenach w 2004 roku i Pekinie w 2008 roku.

Trener Mendelski powraca do olsztyńskiego klubu wzbogacony o doświadczenia w pracy szkoleniowej przy federacjach zagranicznych oraz kadrze narodowej Polski, dzięki czemu wprowadzi do pracy Klubu światowe metody treningowe.

- Moją misją jest kontynuowanie szkolenia zawodników na najwyższym, olimpijskim poziomie - podkreśla Mendelski, oceniając jednocześnie, że w klubowych zawodnikach tkwi sportowy potencjał.

Trener zaznacza jednak również, że celem działalności klubu jest zarówno szkolenie specjalistyczne, jak i propagowanie sportu powszechnego.

- Marzę o wzmacnianiu w klubie poczucia wspólnoty pomiędzy zawodnikami, trenerami i Rodzicami. Tylko w takich warunkach klub jest prawdziwym klubem sportowym, a zawodnicy mogą osiągać największe sukcesy. W obliczu obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, treningi kajakarskie na świeżym powietrzu są doskonałą i bezpieczną opcją na wzmocnienie odporności - dodaje trener.  - Olsztyn ma doskonałe zaplecze treningowe i jest wręcz wymarzoną bazą do uprawiania kajakarstwa. Wybudowane przed kilku laty Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa przy ul. Olimpijskiej daje ogromne możliwości do szkolenia".

Obok szkolenia dzieci i młodzieży, w KSC Olsztyn wciąż aktywnie trenuje grupa wiekowa 35+ (tzw. Masters), którzy czynnie wspierają rozwój młodych zawodników. W miniony weekend w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym, w trakcie których zawodnicy KSC zdobyli trzy medale:
* złoto, K1 200m: Tomasz Mendelski;
* srebro, K4 1000m: Tomasz Mendelski, Piotr Kuchmacz, Przemysław Szul, Piotr Onichimowski;
* srebro, K4 200m: Tomasz Mendelski, Piotr Kuchmacz, Przemysław Szul, Piotr Onichimowski.

Kayak Sport Club Olsztyn prowadzi stały nabór do wszystkich grup wiekowych i zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu bezpośrednio z Januszem Milewskim (tel. 602 444 008).

Powróć do archiwum
Pogoda