Sport
25.08.2020 12:29

Puchar Europy w Triathlonie 21 sierpnia 2020 Olsztyn

Meta zawodów

21 sierpnia 2020 roku już po raz trzeci w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel odbyła się międzynarodowa impreza sportowa z udziałem przedstawicieli 27 państw - Puchar Europy w Triathlonie (750 m sprint, 20 km, 5 km).

Ten dzień był doskonałą okazja do kibicowania ponad 200 najlepszym europejskim triathlonistom. Były to również pierwsze zawody dla Elity, które odbyły się w tym sezonie w Europie. Co prawda nasi reprezentanci nie stanęli na podium Pucharu, ale uplasowali się w ścisłej czołówce:
Zuzanna Sudak - juniorka zajęła IV m,
Roksana Słupek - seniorka zajęła VI m,
Agnieszka Jerzy - seniorka zajęła IX m,
Kacper Stępniak - senior zajęła VIII m.

Na najwyższym podium w Elicie mężczyzn stanął Austriak Leon Pauger , srebro wywalczył Tim Sierpmann (Niemcy), natomiast brąz wywalczył Jonas Osterholt (Niemcy).  W rywalizacji kobiet po złoto sięgnęła zawodniczka z Włoch Beatrice Mallozzi. Druga na mecie była Lisa Tertsch (Niemcy), zaś trzecie miejsce na podium należało do Alberte Kjær Pedersen (Dania).

W rywalizacji Juniorów najlepszy okazał się Radim Grebik (Czechy). Drugie i trzecie miejsce należało do Portugalczyków, srebro wywalczył Alexandre Montez, natomiast po brąz sięgnął Gonçalo Balbino.

Wśród Juniorek złoty krążek wywalczyła Madsen Bendix (Dania), druga na mecie zameldowała się Barbara De Koning (Holandia), zaś trzecie miejsce należało do Margarety Bicanovej (Słowacja). Warto również podkreślić, że tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się reprezentantka Polski , wspomniana wyżej Zuzanna Sudak.