Idź do treści strony
Sport
01.02.2023 12:56

Brązowe medale Macieja Kowalewicza Jakarta 2023

Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn zdobył brązowy medal na strzeleckim Pucharze Świata w Jakarcie w Indonezji który odbywa się w dniach 27 stycznia do 7 lutego.

Czołowy olsztyński zawodnik wywalczył brązowy medal Pucharu Świata w parze z Anetą Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz w konkurencji karabin pneumatyczny MIX na dystansie 10 metrów. Polska para wygrała w decydującym starciu z Węgrami 16:10.

To już drugi w tegorocznym Pucharze Świata finał z udziałem Macieja. Pierwszego dnia zawodów otarł się o podium zajmując czwarte miejsce w karabinie pneumatycznym na dystansie 10 metrów, na ponad 30 najlepszych strzelców z całego świata, startujących w tej konkurencji.

W strzeleckim Pucharze Świata w Jakarcie startuje 132 zawodników, którzy reprezentują 20 krajów z całego świata.

Kolejny dzień zmagań strzelców z całego świata podczas trwającego Pucharu Świata w Jakarcie przyniósł ponownie medal olsztyńskiemu zawodnikowi. 31 stycznia Maciej Kowalewicz reprezentujący TS Gwardia Olsztyn stanął po raz drugi na podium tych zawodów zdobywając brązowy medal Pucharu w konkurencji 3x40 karabin małokalibrowy trzy postawy mężczyzn.