Idź do treści strony
Sport
16.01.2023 09:36

Maciej Kowalewicz znowu na podium.

W dniach 12-15 stycznia 2023 roku w miejscowości Russe na Słowenii odbyły się międzynarodowe zawody strzeleckie   ISSF GRAND PRIX.

W zawodach wziął udział zawodnik  klubu TS Gwardia Olsztyn a zarazem reprezentant Polski Maciej Kowalewicz.

Drugiego dnia zawodów Maciej w konkurencji MIX KPN w parze z zawodniczką Śląska Wrocław Julią Piotrowska zajęli 18 miejsce. Do finału zabrakło im 2 punktów. Zawodnik z Olsztyna wystrzelał 314,3 pkt a Piotrowska 312,1 co dało 626,4 pkt .

Kolejnego dnia zawodów została rozegrana konkurencja KPN-60 w której Maciej Kowalewicz podobnie jak zawodnik Tomasz Bartnik Legia Warszawa startowali indywidualnie

Bardzo dobry start zanotował Bartnik zdobywając 632,2 co stanowi jego rekord życiowy, a zarazem w kwalifikacjach zajął 1 miejsce. Maciej Kowalewicz zdobył 630.2 pkt co pozwoliło mu uzyskać 3 miejsca w kwalifikacjach.

Ostatecznie w finale Maciej Kowalewicz uzyskał 259,3 pkt, a tym samym wywalczył III miejsce.