Idź do treści strony
Sport
04.10.2023 08:53

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW MTP Kormoran na podium

W dniach 29 września - 1 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w Grecji. Zawodnik Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Kormoran Olsztyn Bartosz Kapała zdobył złoty medal na dystansie 7500 m w kategorii 16-17 latków. Jego klubowy kolega  Piotr Woźniak również stanął na najwyższym podium mistrzostw z tym, że wynik ten uzyskał na dystansie 10 km w kategorii 18-19 latków. Wychowankowie Kormorana Olsztyn od lat należą do światowej czołówki pływania długodystansowego, a wywalczone złote medale są kolejnym etapem w walce
o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Serdecznie gratulujemy !

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW
W dniach 29 września - 1 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w Grecji. Zawodnik Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Kormoran Olsztyn Bartosz Kapała zdobył złoty medal na dystansie 7500 m w kategorii 16-17 latków. Jego klubowy kolega  Piotr Woźniak również stanął na najwyższym podium mistrzostw z tym, że wynik ten uzyskał na dystansie 10 km w kategorii 18-19 latków. Wychowankowie Kormorana Olsztyn od lat należą do światowej czołówki pływania długodystansowego, a wywalczone złote medale są kolejnym etapem w walce