Sport
19.08.2014 13:37

Olsztyńscy lekkoatleci na Mistrzostwach Europy w Zurychu

sprint_slide

W zakończonych w ostatnią niedzielę Mistrzostwach Europy, Polska Reprezentacja zdobyła 12 medali, co jest najlepszym wynikiem w historii występów Polaków na tej imprezie. Swój wkład w ten dorobek mieli również zawodnicy trenujący w Klubie Sportowym AZS UWM w Olsztynie.  Kacper Kozłowski wraz z polską sztafetą awansował do finału biegu na 400 m, w którym Polacy zajęli III miejsce, pokonując znakomite sztafety z Irlandii, Belgii, Hiszpanii, Turcji, Szwajcarii i Chorwacji.

Drugim olsztyńskim zawodnikiem, który wspaniale zaprezentował się w eliminacjach sprintu na dystansie 200 m uzyskując awans do biegu finałowego był Karol Zalewski. Olsztynianin startował również w sztafecie na dystansie 4 x 100 m, zajmując ostatecznie w finale mistrzostw Europy VI miejsce. W pokonanym polu zostały sztafety z Włoch i Portugalii.
Za start i fascynującą walkę w mistrzostwach Europy olsztyńskim lekkoatletom serdecznie gratulujemy. Słowa uznania i podziękowania za pracę szkoleniową należą się również trenerom – Zbigniewowi Kozłowskiemu i Zbigniewowi Ludwichowskiemu, na co dzień pracującymi z zawodnikami w olsztyńskim Klubie AZS UWM.