Idź do treści strony
Sport
20.08.2020 10:40

Pływali na długich dystansach

Zawody

15 sierpnia 2020 roku w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych pod honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Pływacki przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związkiem Pływackim. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z 32 klubów z polski.

Na najwyższym stopniu podium stanęli:
I m - Krzysztof Pielowski (KS AZS UWM Olsztyn),
I m - Szymon Kapała (MTP Kormoran) i Wiktor Grzegorczyk na dystansie 7.5 km,
I m - Piotr Woźniak (MTP Kormoran) na dystansie 2.5 km.

Sztafety:
I m  - KS AZS UWM Olsztyn,
III m -  MTP Kormoran

Pozostałe wyniki olsztyńskich zawodników:

II m Justyna Burska (KS AZS UWM) w kategorii open na dystansie 10 km ,
III m Jacek Nowacki (MTP Kormoran) na dystansie 2.5 km.
O podium otarli się, zajmując czwarte lokaty:
Natalia Zmierczak (MTP Kormoran) na dystansie 7.5 km juniorek (17/18 lat),
Kamila Bałdyga (MTP Kormoran) – na dystansie 2.5 km (14 lat)
Bartosz Kapała (MTP Kormoran) na dystansie 2.5 km (14 lat)
Konrad Kozłowski (MTP Kormoran)  na dystansie 5 km (16 lat)

Wyniki

* Kobiety
10.000 metrów open
1 TARASIEWICZ Klaudia UKP Polonia Warszawa 02:17:25
2 BURSKA Justyna KS AZS UWM Olsztyn 02:17:43
3 BEDNAREK Aleksandra UKS SP-149 Łódź 02:27:40

7500 metrów 17/18 lat
1 SZEWCZYK Zofia UKP Fala Kraśnik 01:44:59
2 ZIELIŃSKA Daria UKP Polonia Warszawa 01:45:00
3 NOWAK Maja AZS AWF Warszawa 01:45:01
---
4 ZMIERCZAK Natalia MTP Kormoran Olsztyn 01:49:56

5000 metrów 16 lat
1 SIWKO Natalia KU AZS UMCS Lublin 01:08:52
2 WIŚNIEWSKA Aleksandra KU AZS UMCS Lublin 01:10:14
3 HAŁADYN Kamila UKS SP-149 Łódź 01:11:50
---
8 WAŚNIEWSKA Martyna UKP Jedynka Elbląg 01:23:21

2500 metrów 15 lat
1 SZALAST Karolina UKS Tri-Team Rumia 01:08:46
2 KOSSOWSKA Julita UKS 190 Łódź 01:08:47
3 KOWALSKA Klara KU AZS UMCS Lublin 01:10:09
---
8 SIEJAK Patrycja MTP Kormoran Olsztyn 01:13:56

2500 metrów 14 lat
1 MACIAK Julia IUKS Muszelka Warszawa 00:34:32
2 WILK Anna UKP Fala Kraśnik 00:34:37
3 RYFKA Maja UKP Fala Kraśnik 00:35:49
---
4 BAŁDYGA Kamila MTP Kormoran Olsztyn 00:37:06
7 KUPIS Aleksandra MTP Kormoran Olsztyn 00:38:18
12 SZCZUDŁO Alicja MTP Kormoran Olsztyn 00:45:35

* Mężczyźni
10. 000 metrów open
1 PIELOWSKI Krzysztof KS AZS UWM Olsztyn 02:03:25
2 CHMIELEWSKI Krzysztof IUKS Muszelka Warszawa 02:03:53
3 SZARPAK Marcin AZS AWF Katowice 02:09:44

7500 metrów 17/18 lat
1 KAPAŁA Szymon MTP Kormoran Olsztyn 01:34:39
1 GRZEGORCZYK Wiktor UKS MOS Ełk 01:34:39
2 ZUBIK Jan UKP Polonia Warszawa 01:38:17
3 TOMASZOWSKI Leszek UKS Wodnik Siemianowice Śląskie 01:38:36

5000 metrów 16 lat
1 CHMIELEWSKI Michał IUKS Muszelka Warszawa 01:01:10
2 MYŚLIWIEC Bartosz MKP Szczecin 01:04:02
3 WIECZORKOWSKI Nikodem MKP Szczecin 01:04:02
---
4 KOZŁOWSKI Konrad MTP Kormoran Olsztyn 01:04:03

2500 metrów 15 lat
1 WOŹNIAK Piotr MTP Kormoran Olsztyn 01:02:31
2 GEISNER Kamil UKS Wodnik Siemianowice Śląskie 01:04:04
3 NOWACKI Jacek MTP Kormoran Olsztyn 01:04:06
---
6 DOMALEWSKI Bartłomiej MTP Kormoran Olsztyn 01:07:25
11 OSEŁKOWSKI Mateusz MTP Kormoran Olsztyn 01:12:00

2500 metrów 14 lat
1 LARYŚ Jerzy IUKS Muszelka Warszawa 00:31:12
2 PASZKOWSKI Błażej UKP Fala Kraśnik 00:33:15
3 BORSKI Mikołaj UKS Tri-Team Rumia 00:34:08
---
4 KAPAŁA Bartosz MTP Kormoran Olsztyn 00:34:42
8 DRAGUN Oliwier MTP Kormoran Olsztyn 00:44:31

Sztafeta 3 razy 1250 metrów
1 KS AZS UWM Olsztyn 1 Sztafeta 00:46:44
2 IUKS Muszelka Warszawa 1 Sztafeta 00:46:46
3 MTP Kormoran Olsztyn 3 Sztafeta 00:48:28
4 UKP Polonia Warszawa 2 Sztafeta 00:48:46
5 UKP Fala Kraśnik 1 Sztafeta 00:48:50
6 KU AZS UMCS Lublin 2 Sztafeta 00:49:38
7 KU AZS UMCS Lublin 1 Sztafeta 00:49:44
8 UKP Unia Oświęcim 1 Sztafeta 00:49:50
9 UKP Polonia Warszawa 3 Sztafeta 00:49:56
10 MUKS Piętnastka 3 Sztafeta 00:50:07
---
11 MTP Kormoran Olsztyn 2 Sztafeta 00:50:22
18 MTP Kormoran Olsztyn 1 Sztafeta 00:54:42
19 Aqvasfera Masters Olsztyn 2 Sztafeta 00:54:45
26 Aqvqsfera Mastera Olsztyn 1 Sztafeta 1 01:01:11

Między wyścigami indywidualnymi i sztafetami odbyła się impreza skierowana do amatorów pływania. Organizatorem było olsztyńskie Stowarzyszenie Pływackie Masters Olsztyn - Open Wather by Decathlon Olsztyn.

Rywalizowano na dwóch dystansach: 3000 metrów i 1500 metrów (w piankach i bez pianek). W wyścigu głównym na 3000 m (bez pianek) zwyciężył Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny) przed Pawłem Gregorowiczem (Olsztyn) i Piotrem Konopackim (Olsztyn). Wśród pań najszybsza okazała się Dominika Michalik (Białystok), na drugim miejscu uplasowała się Anna Goździejewska (Tomaszkowo), a na trzecim Sandra Wiśniewska (Iława).

Na tym samym dystansie tyle że piankach zwyciężył Andrzej Gołembiewski (Tczew), druga przypłynęła Wiktoria Lewandowska (Gdańsk), a za nią Jarosław Mancarz (Tczew). Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Gawkowski (Warszawa) i Marcin Romanow (Tomaszkowo). Druga wśród pań była Justyna Łagowska (Olsztyn).


<- Wstecz do: Archiwum
Kalendarz wydarzeń
Pogoda
Pochmurnie 16°C
Częściowe zachmurzenie 23°C