Idź do treści strony
Sport
19.07.2022 09:18

Sukces olsztyńskiej kolarki Martyny Szczęsnej podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

W dniach 14-19 lipca 2022 r. w portugalskiej Anadii odbyły się  Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Wśród szerokiej reprezentacji Polski na tę imprezę znalazła się Martyna Szczęsna zawodnicza Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie juniorek reprezentantki Polski w składzie:  Zuzanna Chylińska, Anna Długaś, Maja Tracka i Martyna Szczęsna zdobyły brązowy medal. Polki w finale dystans 3.000 metrów pokonały w 4:39.601, co było wynikiem o prawie 6 sekund lepszym od Szwajcarek. Złoto zdobyła reprezentacja Włoch,  srebro zaś wywalczyły reprezentantki Niemiec.