Idź do treści strony
17.03.2023 11:26

Obudźmy wiosnę... poetycko!

Kreatorka kultury, managerka artystyczna, literaturoznawczyni, twórczyni wizualna, poetka... Jednym słowem - kobieta orkiestra! A zatem z kim jak nie z Moniką Stępień obudzić wiosnę? 21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji to właśnie ona będzie gościnią Galerii Jednego Wiersza.

Po wielu miesiącach zimowego marazmu w Galerii Jednego Wiersza przy ul. Rodziewiczówny  na nowo narodzi się słowo. W Światowy Dzień Poezji, 21 marca, swoją twórczością z mieszkańcami Olsztyna podzieli się Monika Stępień.

- W Galerii zaprezentujemy przedpremierowy fragment poematu „Łuszczyca (55 zdań elektropoematu o autarchii człowieka, który mieszka we mnie)” w graficznej interpretacji Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk - mówi Katarzyna Masiewicz, kierowniczka  Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej - Po odsłonięciu nowej ekspozycji zapraszamy na spotkanie z artystką, które odbędzie się w Pracowni Literackiej.

Monika Stępień – kreatorka kultury, managerka artystyczna, literaturoznawczyni, poetka, twórczyni wizualna. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyna, laureatka Nagrody Prezydenta „Talent Roku Olsztyna 2021” za całokształt działalności na rzecz kultury. Swoje malarstwo i filmy krótkometrażowe prezentowała m.in. w Wherenowhere ART GALLERY w Brukseli. Współzałożycielka czasopism literacko-kulturalnych, graficzka i współredaktorka; zwyciężczyni konkursów literackich, publikowała w wielu pismach literackich. Organizatorka spotkań, konferencji, pracowni, slamów, festiwali i wydarzeń literackich i kulturalnych. Autorka m.in. książki poetyckiej „Neuroteorie” (2016).

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 17:00 w Pracowni Literackiej, ul. Rodziewiczówny 3. Wstęp wolny!

Powróć do archiwum
Pogoda