Idź do treści strony
27.11.2023 15:30

Pokonkursowa wystawa w BWA

Za nami czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora. Prace laureatów będzie można oglądać w Olsztynie już od piątku (1 grudnia).

Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora organizuje Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest skierowany do studentów kierunku malarstwa na akademiach i uniwersytetach w całej Polsce. Wyłonienie najciekawszych młodych artystów i promowanie ich twórczości - to najważniejszy cel przedsięwzięcia.

W tej edycji wzięło udział ponad dwieście osób, spośród których wyłonionych zostało szesnastu finalistów. W olsztyńskiej BWA Galerii Sztuki można będzie oglądać prace pięciorga z nich: Agnieszki Lewandowskiej, Julii Platt, Pauliny Sosińskiej, Milana Zientary i Karoliny Żądło.

- Młodzi twórcy, którzy pokazują swoje aktualne dokonania, tym samym odsłonią poruszane przez siebie tematy, które wybrzmiewają przy pomocy malarstwa - mówi Monika Sadowska z BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek (1 grudnia o 18:00) w galerii przy al. Piłsudskiego 38. Prace będą prezentowane do 7 stycznia w sali kameralnej.

Powróć do archiwum
Pogoda