Idź do treści strony
17.11.2023 14:03

Powstaje kolejna zielona przestrzeń

Kolejny mini skwer powstaje na terenie stolicy regionu. W jego powstanie zaangażowani zostali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, którzy kształcą się w zakresie architektury krajobrazu.

Ogromny program nasadzeń na niemal trzy tys. drzew oraz kilkadziesiąt krzewów i bylin, a także budowa oraz rewitalizacja parków i zieleńców. W ostatnich miesiącach i latach w Olsztynie zrealizowany został szereg takich działań.

- Sukcesywnie poprawiamy estetykę naszej publicznej przestrzeni - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Sadzimy nową roślinność, urozmaicamy nasadzenia miejskie. To wszystko pomaga także poprawić mikroklimat, a tym samym podnosi jakość życia.

Kocimiętka, bodziszek czy berberys - to rośliny, jakie pojawiają się na skwerze u zbiegu ul. Kościuszki i Żołnierskiej. Do tego zaplanowano posadzenie 30 krzewów i dębu czerwonego.

- Młodzież zajęła się przygotowaniem projektu skweru, uporządkowaniem terenu, odchwaszczeniem, wymianą gruntu i realizacją nasadzeń - mówi dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych, Lidia Nowacka. - W zadanie zaangażowani są uczniowie z klas kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu. To łącznie ok. 65 osób. Prace powinniśmy zrealizować do końca następnego tygodnia.

Wartość zadania to ponad 40 tys. złotych. Połowa kwoty to dofinansowanie z konkursu "Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur".

Powróć do archiwum
Pogoda