Idź do treści strony
20.11.2023 15:35

Tramwaj na Pieczewie

Rozpoczęły się testy nowej, tramwajowej infrastruktury. Pierwszy przejazd przebiegł bez większych problemów.

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie rozbudowy trakcji łączącej Pieczewo ze Śródmieściem i Dworcem Głównym. Jednym z istotniejszych elementów są testy, które mają potwierdzić poprawność wykonania zadania.

- Przyglądaliśmy się, jak tramwaj zachowuje się wjeżdżając przede wszystkim na perony - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Praktycznie nie było większych problemów. Testy będą trwały w następnych dniach. Będą niezbędne pewne korekty, przede wszystkim na krańcówce w Pieczewie, ale jestem zadowolony z tych dzisiejszych przejazdów.

Przejazd był realizowany zarówno tramwajem tramino, jak i durmazlarem. Każdy z tych pojazdów ma indywidualne parametry i inaczej zachowuje się na łukach czy przy wjeździe na perony

Nowa tramwajowa infrastruktura to przeszło sześć kilometrów podwójnego torowiska z pełną infrastrukturą towarzyszącą wraz z chodnikami i drogami dla rowerów, które zostały poprowadzone ulicami: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego oraz węzeł przesiadkowy zlokalizowany przy Wysokiej Bramie. Projekt zakłada również nasadzenia ponad 2,8 tys. drzew.

Powróć do archiwum
Pogoda