Idź do treści strony
05.08.2022 17:14

Ukiel znów dostępny

Wielbiciele pływania w jeziorach nie mogli skorzystać z kąpielisk na terenie CRS Ukiel przez ponad dwa tygodnie. Zakaz jednak został właśnie zniesiony.

Pod koniec lipca ratownicy wywiesili czerwoną flagę w związku z występowaniem sinic w pobliżu zorganizowanych kąpielisk nad największym olsztyńskim jeziorem. Mimo regularnych kontroli sytuacja nie ulegała poprawie aż do dziś (5 sierpnia).

Badanie jakości wody oraz przeprowadzona w piątek jej wizualna ocena sprawiła, iż inspekcja sanitarna zniosła zakaz kąpieli w jez. Ukiel. Ratownicy ponownie wywiesili białe flagi.

- Dotyczy to obu kąpielisk, jak i Wodnego Placu Zabaw - informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Przypominamy, że w następny weekend w CRS Ukiel odbędzie się Olsztyn Green Festival. W związku z tym już w najbliższych dniach organizatorzy przystąpią do przygotowań związanych z imprezą. Między 7 a 11 sierpnia zamknięte będzie Kąpielisko nr 2, natomiast 10 i 11 sierpnia dodatkowo Kąpielisko nr 1 oraz Wodny Plac Zabaw. Niemniej w czasie trwania festiwalu zarówno plac wodny, jak i oba kąpieliska zostaną zabezpieczone w obsługę ratowniczą.

Powróć do archiwum
Pogoda