Idź do treści strony
Sport
13.12.2021 12:24

Grudniowy weekend należał do pływaków

W niedzielę 12 grudnia zakończyły się w Lublinie Mistrzostwa Polski Juniorów (U15) w pływaniu. Zawodnicy MTP Kormoran wywalczyli 3 brązowe medale: Bartosz Kapała na dystansie 400 metrów stylem zmiennym i na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym oraz Maciej Rżyski na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Gliwice natomiast  w dniach 10-12 grudnia zostały gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów (U16) w pływaniu. Zawodniczka Swimland Olsztyn Karolina Piechowicz dwukrotnie stanęła na najwyższym podium mistrzostw wygrywając na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym. Zawodnicy MTP Kormoran trzykrotnie sięgnęli po brązowe medale: Martyna Kraszewska na dystansie 200 m i 400 m płynąc stylem dowolnym, natomiast Piotr Woźniak na dystansie 1500 m stylem dowolnym.