Idź do treści strony
Sport
15.06.2022 08:41

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Warna 2022 - Aleksandra Wieczorek Wicemistrzynią

Dnia 11 i 12 czerwca  2022r odbyły się 35 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Warnie – Bułgaria. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowały 3 zawodniczki oraz dwóch trenerów. Organizatorem zawodów, w których udział wzięło 534 zawodników z 22 krajów był International Karate Organization Kyokushinkaikan i Branch Chief Shihan Emil Kostov – IKO Bulgaria. Sędzią głównym był Shihan Katsuhito Gorai.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 11 czerwca wystartowały juniorki z Olsztyna - Zuzanna Dąbkowska (14-15 lat) i Aleksandra Wojnicz (12-13 lat). Turniej rozpoczęła konkurencja kata, w której dziewczyny miały bardzo mocne przeciwniczki. Po wykonaniu Tsukino Kata Zuzanna przeszła do tury finałowej. Ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym 5 miejscu. Aleksandra nie przeszła tury eliminacyjnej w Kata, ale pokazała swoją siłę w Kumite. W swojej kategorii do 50kg wygrała dwie walki przez wazari, (0,5 pkt) i drugą przez ippon (1 pkt), zostając Mistrzynią Europy swojej kategorii.

Drugiego dnia, 12 czerwca, OKKK reprezentowała Aleksandra Wieczorek startując w konkurencji kata seniorek. Sensei  po wykonaniu Gekisai sono San przeszła do tury finałowej, w której zrealizowała obowiązujący układ Seienchin ostatecznie zdobywając Wicemistrzostwo Europy.

Serdecznie gratulujemy.

 

Powróć do archiwum
Pogoda