Idź do treści strony
Sport
22.07.2024 12:26

MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU NA WODACH OTWARTYCH

W Rajgrodzie w dniach 20-21 lipca 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. W sztafecie 3x1250 m zawodnicy Miejskiego Towarzystwa Pływackiego „Kormoran” Olsztyn Franciszek Sokołowski, Magdalena Lisi Maciej Chodań stanęli na najwyższym podium zdobywając złoty medal w kategorii Juniorów 18-19 lat, zaś ich klubowi koledzy Szymon Kapała, Roksana Sujkowska i Bartosz Kapała zdobyli srebrny medal w kategorii Open. Bartosz Kapał w konkurencji indywidualnej na dystansie 10000 m w kategorii Open uplasował się na pierwszym miejscu, natomiast Szymon Kapała zajął trzecie miejsce (drugie miejsce w kategorii 20-23 lata). Franciszek Sokołowski zdobył brązowy medal na dystansie 10000 m w kategorii 18-19 lat.