Idź do treści strony
Sport
06.06.2022 13:10

Podejmij wyzwanie! Zrób minimum 6 tysięcy kroków dziennie!

 Olsztyn znalazł się w gronie miast zaproszonych do udziału w czerwcowym wyzwaniu Healthy Cities organizowanym przez Grupę LUX MED. Celem akcji jest zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie. To minimum, które według WHO zapewnia dobrą kondycję zdrowotną. Wszystkie kroki zliczane będą w bezpłatnej aplikacji Healthy Cities.

Wyzwanie trwa od 1-30 czerwca 2022 i jest prowadzone w 66 miastach w całej Polsce. Przez cały miesiąc liczba kroków każdego zarejestrowanego w aplikacji mieszkańca będzie sumowana, a wynik  na bieżąco aktualizowany w Rankingu Miast (również dostępnym w aplikacji).

Samorządy  trzech najbardziej aktywnych miast zostaną nagrodzone środkami finansowymi – Zielonym Budżetem Obywatelskim – na wsparcie wybranej inicjatywy z zakresu ekologii, ochrony środowiska czy zdrowego stylu życia.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 10 lipca na stronie internetowej LuxMed.

Healthy Cities to projekt, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, ale także realizowanie działań przyjaznych dla środowiska. Akcja odbywa się drugi rok z rzędu. Aplikacja jest dostępna do pobrania w AppStore oraz Google Play.

Powróć do archiwum
Pogoda