Idź do treści strony

Tamara Bołdak-Janowska, Antoni Janowski – Minispektakl

Miesięcznik Mówiony oraz Galeria Usługa Jazz Bar zapraszają w sobotę, 14 grudnia 2019 r., o godz. 17.00 na promocję najnowszych tomów poetyckich Tamary Bołdak-Janowskiej („Ridikjul. Elegie o stanie świata”) i Antoniego Janowskiego („Istota”).

Tym razem przemówi sam tekst. Poeci zaprezentują swoje utwory w formie wspólnego minispektaklu. Warto wspomnieć, że Antoni Janowski zagra skomponowane przez siebie krótkie utwory na 150-letniej altówce wykonanej przez pradziadka Tamary Bołdak-Janowskiej. Na scenie zobaczymy również Bożenę Kraczkowską w interpretacji fragmentu „Ridikjul”.

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek.

Tamara Bołdak-Janowska (pseud. Tamara Be Jot) (ur. 10 września 1946 w Zubkach) – polska pisarka, pisząca prozę, poezję i eseistykę, malarka, rzeźbiarka. Zajmuje się również tłumaczeniami (z rosyjskiego, białoruskiego i niemieckiego). Należy do Warszawskiego Oddziału SPP, Stowarzyszenia „Villa Sokrates”, WK Borussia. Tłumaczona na język angielski, niemiecki, rosyjski, białoruski, węgierski i litewski. Za całokształt twórczości uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2007 roku. Za tom poetycki „Rozdziały” nominowana do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito” 2008. Za powieść utopijną pt. „Rzeczy uprzyjemniające. Utopia” nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2010. Jej tom poetycki „Ceremonia węglowa” znalazł się w finale nagrody Wawrzyn Olsztyn 2010, w „piątce wspaniałych”; w 2011 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Olsztyna za całokształt twórczości. Odznaczona brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis 2016”.

Antoni Janowski – germanista i rusycysta. Tłumacz z języka niemieckiego, rzeźbiarz (kilkanaście wystaw).Opublikował sześć tomików poetyckich, w tym trzy wspólnie z żoną Tamarą Bołdak-Janowską i trzy jako książki odrębne: Powrót nocy (2001), Pocałunek oka (2017) i Istota (2019). Jest również autorem prozy Marcepan na kredyt (2018).
Wraz z Tamarą Bołdak-Janowską prowadzi dialogi filozoficzne, Rozmowy położnicze, regularnie publikowane w warszawskim piśmie „Przegląd”, wrocławskim piśmie „Wydawnictwój” oraz na portalu filozoficznym „Sofijon”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Gdzie Miesięcznik Mówiony oraz Galeria Usługa Jazz Bar
Organizacja Miesięcznik Mówiony oraz Galeria Usługa Jazz Bar
Kontakt +48 509 611 181
Data 2019-12-14
Godziny 17:00 - 18:30
Pogoda