Idź do treści strony

Koronawirus: rośnie piąta fala

19.01.2022

Drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Specjaliści prognozują kulminację piątej fali pandemii na luty.

Oto mistrzowskie fotografie

19.01.2022

Oryginalne, zaskakujące, skłaniające do refleksji - takie były prace nadesłane na Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2021. Poznaliśmy laureatów XVII edycji konkursu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.

501. rocznica obrony Olsztyna przed Krzyżakami! Zapraszamy na starówkę!

19.01.2022

Co napisał Kopernik do króla Polski prosząc o pomoc dla Olsztyna i co się stało z wysłanym listem? Jak walczyli rycerze, a jak walczą dzisiejsi żołnierze? Czy najsłynniejsze olsztyńskie lody wpadną w niepowołane ręce? Jak smakuje...

Bliżej nowych umów na odbiór odpadów

18.01.2022

Jest decyzja Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie postępowania na odbiór odpadów. Wkrótce podpisane zostaną ostatnie dwie docelowe umowy na czteroletnią usługę odbioru odpadów na terenie Olsztyna.

Strażacy wyleją lodowiska

18.01.2022

Zimowe ferie w naszym regionie zbliżają się wielkimi krokami. To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, by aktywnie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Młodzi mistrzowie u prezydenta

17.01.2022

Trzynastolatkowie ze Stomilu Olsztyn odwiedzili ratusz, by opowiedzieć o swym triumfie w mistrzostwach Polski. To jeden z największych sukcesów w historii klubu ze stolicy regionu.

Olsztyn ma najlepszą położną w kraju

17.01.2022

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego "Położną na medal". Okazała się lepsza od 610 innych położnych, które wzięły udział w minionej edycji zmagań.

Kopernik inspiruje Olsztyn! ŻYWNOŚĆ

17.01.2022

Czasami warto zadać sobie pytanie, czy największe osiągnięcia człowieka mają związek z tym, gdzie na co dzień przebywa. My w Olsztynie wierzymy, że tak właśnie jest. Klimat miejsca jest źródłem inspiracji, skłania umysł do...

Wetter
Pochmurnie -1°C
Pochmurnie 0°C