Idź do treści strony

Mamy kolejne pomniki przyrody

29.11.2023

Radni ponownie rozszerzyli listę tworów natury, które są objęte wyjątkową ochroną. W rejestrze w tej chwili jest niemal sto obiektów, w znakomitej większości to drzewa.

Czas na lodowiska

28.11.2023

Wielbiciele jazdy na łyżwach juz mogą szykować się do korzystania z lodowisk. Dwa olsztyńskie obiekty rozpoczną działanie już w środę (29 listopada).

Muzycznie i filmowo w V LO

28.11.2023

Za nami II Wojewódzki Festiwal Europejskiej Piosenki Filmowej. Młodzież z całego regionu rywalizowała podczas finały zmagań w V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Krasickiego.

Mikołaj(k)owo w bibliotece i teatrze

28.11.2023

Najmłodsi olsztynianie mają szansę spotkać się z Mikołajem w Teatrze Lalek oraz bibliotece Abecadło. Obie instytucje szykują wydarzenia, które na początku grudnia będą przybliżać nas do świątecznego klimatu.

Pokonkursowa wystawa w BWA

27.11.2023

Za nami czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora. Prace laureatów będzie można oglądać w Olsztynie już od piątku (1 grudnia).

Organizacja ruchu: Krasickiego

27.11.2023

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z realizacją rozbudowy tramwajowej infrastruktury. Tym razem będą dotyczyć ulicy Krasickiego i jej na skrzyżowań z ulicami Synów Pułku, Murzynowskiego, Wańkowicza.

Galaktyczny Benefis Uranii

24.11.2023

Koncert, laserowe show, tańce i sport. Miasto Olsztyn zaprasza na Galaktyczny Benefis Uranii! Gwiazdą wieczoru będzie… hala URANIA!

Olsztyński PAN prowadzi badania

24.11.2023

Rybia ikra należy do jednych z największych komórek płciowych w świecie kręgowców, jednak procesy i mechanizmy w niej zachodzące nie są jeszcze w pełni poznane. U okonia jedną z zagadek jest wpływ czynników pochodzących od...

Wetter