Idź do treści strony

Olsztyńska Karta Miejska (znów) przez Internet

20.06.2024

Strona internetowa dedykowana Olsztyńskiej Karcie Miejskiej (OKM) ponownie dostępna. Pod adresem kartamiejska.olsztyn.eu można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, co należy zrobić, by m.in. otrzymać OKM,...

UWM wśród najlepszych pracodawców

20.06.2024

Największa uczelnia w regionie ma powody do dumy. Według rankingu magazynu "Forbes" Poland's Best Employers 2024, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął drugie miejsce w Polsce w branży "Szkolnictwo i badania naukowe".

"Elektryk" na ulicach Olsztyna

20.06.2024

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne rozpoczęło testowanie nowego autobusu. Przez najbliższe dwa tygodnie podróżni będą mieli okazję skorzystać z pojazdu zasilanego energią elektryczną.

Polska drugi raz

19.06.2024

Choć przegrany, to kibice po niedzielnym meczu finałów piłkarskich mistrzostw Europy wychodzili co najmniej usatysfakcjonowani. Jak będzie za dwa dni?

Róbcie muzykę!

19.06.2024

To światowe wydarzenie na stałe wpisało się już do kalendarza imprez stolicy Warmii i Mazur. Już w czwartek (20 czerwca) kolejna odsłona "Fete de la Musique".

Konsultujemy plan przy ul. Witosa

19.06.2024

Trwają prace dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego jednej z działek zlokalizowanych przy ul. Witosa. Już w następnym tygodniu ruszą konsultacje społeczne, dotyczące tego dokumentu.

Erasmus w SP11

18.06.2024

Międzynarodowa współpraca to dla uczniów olsztyńskich szkół doskonała okazja do poznania nowych kultury. Tym razem w projekcie Erasmus+ biorą udział podopieczni ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Nowe białko ważnym graczem w immunologii ryb

18.06.2024

W skali makro ciała zwierząt są już przez człowieka dobrze poznane. Gdy jednak zejdziemy poziom niżej – do skali mikro, okazuje się, jak wiele jest wciąż zagadek. W uzupełnianie tej wiedzy wkład ma dr inż. Anna Majewska z...

Wetter