Idź do treści strony

Można już składać wnioski na zakup węgla

17.11.2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaczyna przyjmować wnioski o kupno paliwa stałego po preferencyjnych cenach. Surowiec będzie można odbierać z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Fotografowie znów staną w szranki

17.11.2022

Może być świetną zabawą, okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, a także wygrania atrakcyjnych nagród. Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji Otwartych Mistrzostw Fotograficznych.

Spraw, żeby ich święta były radosne

17.11.2022

Co dwudzieste dziecko w Polsce żyje na granicy ubóstwa, a co piąty senior nie ma wokół siebie nikogo bliskiego. Jest jednak szansa, by zbliżające się święta były choć odrobinę radosne.

Już powstają lodowiska

16.11.2022

W powietrzu już czuć zbliżającą się zimę. I choć na tę kalendarzową trzeba jeszcze poczekać nieco ponad miesiąc, to wielbiciele jazdy na łyżwach mogą już ostrzyć płozy.

Młodzi sportowcy poznają historię wielkich poprzedników

16.11.2022

Od lat kształcą doskonałych sportowców w wielu dyscyplinach. Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie ma możliwość nie tylko podnosić umiejętności praktyczne, ale i poznawać wybitne postaci sportowych aren.

Będzie świątecznie na Starym Mieście

16.11.2022

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji świątecznego wydarzenia, które organizuje Miejski Ośrodek Kultury. Równocześnie trwa nabór wystawców, którzy chcieliby wziąć udział w tradycyjnym kiermaszu.

Olsztyn w ministerialnym projekcie

15.11.2022

Stolica Warmii i Mazur jest jednym z samorządów, które biorą udział w przedsięwzięciu realizowanym na zlecenie resortu edukacji i nauki. Przedsięwzięcie dotyczy rozpoznawania potrzeb oraz barier utrudniających rozwój uczniów.

BWA zmienia wystawę

15.11.2022

Nowa propozycja olsztyńskiej galerii sztuki. Już od czwartku (17 listopada) w Biurze Wystaw Artystycznych będzie można oglądać wyjątkową propozycję przygotowaną przez Marcina Berdyszaka.

Wetter