Idź do treści strony

Ruszyła rejestracja wolontariuszy

14.11.2022

Coraz bliżej kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charytatywna akcja odbędzie się w wielu polskich miastach - tradycyjnie już - w ostatnią niedzielę stycznia.

Akcja "Kinga i Król": pokaz iluzji

14.11.2022

To nie tylko okazja do doskonałej rozrywki. Wtorkowe (15 listopada) przedstawienie, które odbędzie się w ratuszu to także możliwość wsparcia zbiórki na leczenie chorego dziecka.

Pomnik Dunikowskiego bez sierpa i młota

10.11.2022

Komunistyczne symbole sierpa i młota zostały skute ze śródmiejskiego monumentu. W czwartek (10 listopada) około południa zajęła się tym specjalistyczna, kamieniarska firma.

Radni zdecydują o zmianie opłat za śmieci

10.11.2022

Przyszłoroczne stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą jednym z tematów zbliżającej się sesji olsztyńskiej Rady Miasta. Gotowy jest już projekt uchwały, określający sugerowane opłaty.

Jan Baczewski uhonorowany

10.11.2022

Wybitny polski działacz, zasłużony animator ruchu polskiego w Prusach Wschodnich został upamiętniony specjalną tablicą. Uroczystość jej odsłonięcia odbyła się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości (czwartek, 10 listopada).

Koniec handlu w Zatorzance

10.11.2022

Z końcem 2022 roku zostanie wyłączona z użytku powierzchnia handlowa Miejskiej Hali Targowej Zatorzanka. Obiekt pozostanie zamknięty do czasu znalezienia nowego przeznaczenia.

Olsztynianie znów licytowali

09.11.2022

Telefony, dokumenty, a nawet gotówka - do ratuszowego Biura Rzeczy Znalezionych trafiają rozmaite przedmioty. Nie wszystkie są jednak odbierane przez właścicieli.

Wetter