Idź do treści strony

Rusza ważny program wsparcia seniorów

27.06.2024

Mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, mieszkają samotnie albo ich bliscy nie mogą zapewnić im wystarczającego wsparcia. To właśnie do takich osób skierowany jest program "Korpus Wsparcia Seniorów".

Dołącz do Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych

27.06.2024

Tworzenie scenariusza, reżyseria, organizacja produkcji, realizacja obrazu i montaż - podczas 11. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie można uczestniczyć w każdym etapie procesu powstawania filmu. Trwa rekrutacja na...

Na upały... kurtyny i zdroje

26.06.2024

Około 30 stopni Celsjusza wskazywały dziś termometry w stolicy Warmii i Mazur. To odpowiedni moment na wodną ochłodę.

Jest wotum i absolutorium

26.06.2024

Sesja absolutoryjna jest zawsze istotnym wydarzeniem w kalendarzu samorządu. Podczas środowego (26 czerwca) posiedzenia udzielili prezydentowi Olsztyna votum zaufania oraz zatwierdzili sprawozdanie z realizacji budżetu.

Olsztyńscy piłkarze na Euro

25.06.2024

Choć Biało-Czerwoni żegnają się z mistrzostwami Europy w Niemczech, podczas tej imprezy nie zabraknie polskich akcentów. Także z udziałem przedstawicieli olsztyńskich klubów.

Ekotransport dofinansowany

25.06.2024

Olsztyn ma dofinansowanie ważnych inwestycji transportowych. Stolica Warmii i Mazur jest pierwszym miastem powyżej 100 tys. mieszkańców, które podpisało umowę z naboru niekonkurencyjnego w programie Fundusze Europejskie dla...

OBO: głosowanie zakończone

24.06.2024

Decyzje zapadły, teraz czas na liczenie głosów. Za nami głosowanie w XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Twoja krew przyda się potrzebującym

24.06.2024

Więcej niebezpiecznych zdarzeń, a jednocześnie więcej urlopowych wyjazdów dawców - to w największym skrócie coroczny problem stacji krwiodawstwa. Zachęcamy, by dzielić się życiodajnym płynem.

Wetter