Idź do treści strony

Organizacja ruchu: zmiany przełożone

06.02.2024

Wprowadzenie stałej organizacji ruchu wzdłuż nowej infrastruktury tramwajowej przełożone. Wcześniej wykonawca deklarował realizację zadania od wtorku (6 stycznia).

Organizacja ruchu: stałe rozwiązania

05.02.2024

Istotne zmiany w organizacji ruchu w ciągu al. Piłsudskiego, ul. Wyszyńskiego, ul. Synów Pułku, ul. Krasickiego i ul. Wilczyńskiego. Ich wprowadzenie zaplanowano na 6 lutego (wtorek).

Kup nieruchomość

05.02.2024

Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Olsztyna przygotował szereg postępowań na sprzedaż nieruchomości. Przetargi odbędą się w II połowie lutego.

Olsztyn stawia na autobusy elektryczne

02.02.2024

Ponad 200 milionów złotych - tyle dofinansowania zamierza pozyskać olsztyński magistrat na autobusy elektryczne, wraz z całą infrastrukturą, nowe tramwaje i inne udogodnienia dla pasażerów komunikacji publicznej w stolicy Warmii...

Olsztyn nieoczywisty

02.02.2024

Masz swoje ulubione miejsce w Olsztynie? Gdzie zabierasz znajomych by pokazać im miasto jakiego nie znajdą w przewodnikach? Podziel się tą miejscówką i zostać współautorem przewodnika!

zdjęcie przedstawia pojemniki na śmieci

Od lutego mieszkańcy Olsztyna płacą mniej za śmieci

02.02.2024

O 12 % spadła stawka za odbiór śmieci od mieszkańców Olsztyna. Jest to możliwe m.in. dzięki planowanemu uruchomieniu w połowie roku spalarni odpadów oraz dzięki wygenerowanej w ubiegłym roku nadwyżce.

zdjęcia z wnętrza ITPO

Rozruch olsztyńskiej spalarni śmieci

01.02.2024

Tysiąc sto ton śmieci spaliła w miniony weekend Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów. Trwa rozruch największej inwestycji Olsztyna ostatnich lat.

zdjęcie przedstawia dłoń seniora

Szukamy chętnych do Rady Olsztyńskich Seniorów

01.02.2024

To oni wiedzą najlepiej jakie są potrzeby osób starszych. I jakie inicjatywy powinny być realizowane dla tego środowiska. Dlatego to właśnie seniorów szukamy!

Wetter