A na przerwę do Olsztyna
Piłkarskie święto coraz bliżej. Olsztyński zespół ds. EURO 2012 rozpoczął cykl spotkań z przedstawicielami różnych branż. Przygotowujemy się do stworzenia pakietu atrakcji dla mieszkańców i gości z zewnątrz. Dziś odbyło się spotkanie z Sabiną Obarą, odpowiedzialną za koordynację zakwaterowania i centra pobytowe z ramienia Spółki PL2012.
Wizyta koordynatorki z PL2012 związana jest z zainteresowaniem Spółki Olsztynem, jako miastem pobytowym dla tzw. UEFA FAMILY (zakwaterowanie działaczy UEFA) oraz dla kibiców reprezentacji w systemie tzw. POLISH PASS. Sabina Obara zaprezentowała zasady i kryteria, jakie muszą spełnić hotele, w tym olsztyńskie, by mogły zostać włączone do szeroko pojętego systemu centrów pobytowych podczas Euro 2012.
Atutem Olsztyna jest usytuowanie – niemal po środku pomiędzy Warszawą a Gdańskiem, zwłaszcza w perspektywie prawdziwej inwazji działaczy i kibiców z całej Europy na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku.
Władze Olsztyna przygotowują kompleksową i zróżnicowaną pod kątem odbiorców strategię dla miasta na Euro2012 pod względem gospodarczo-społecznym, promocyjnym i wizerunkowym. Pracuje nad tym Zespół Roboczy ds. Organizacji Euro 2012, powołany Zarządzeniem Prezydenta Olsztyna.
Każda propozycja mogąca przynieść wspomniane korzyści naszemu miastu w perspektywie nadchodzących Mistrzostw Europy jest mile widziana. Dlatego cieszy nas zainteresowanie Spółki PL2012, które – mamy nadzieję – zaowocuje włączeniem stolicy Warmii i Mazur do pobytowej rodziny UEFA – powiedział szef zespołu Bogusław Szwedowicz, zastępca prezydenta Olsztyna.
<- Zurück zu: Archiwum