Idź do treści strony
15.11.2022 10:19

BWA zmienia wystawę

Nowa propozycja olsztyńskiej galerii sztuki. Już od czwartku (17 listopada) w Biurze Wystaw Artystycznych będzie można oglądać wyjątkową propozycję przygotowaną przez Marcina Berdyszaka.

Ma dyplomy z malarstwa oraz rzeźby, które zdobył w PWSSP w Poznaniu. Od 1989 roku związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, a teraz Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby.

W Olsztynie będzie można obejrzeć jego premierowy projekt zatytułowany "Fear that we will miss something". Wystawa jest realizacją multimedialną przygotowaną specjalnie z myślą o Galerii BWA. Wyjątkowy charakter przestrzeni olsztyńskiej galerii, czyni tę realizację jedyną i niemożliwą do ponownej prezentacji w takiej skali.

- Całość oparta jest na powtarzającej się treści projekcji, jednak o niejednoznacznym komunikacie, w którym nie możemy rozstrzygnąć kategorycznie, czy to koniec, czy początek, zanikanie, czy pojawianie się swoistego "odświeżenia" - wyjaśnia Marcin Berdyszak. - Niemożliwość kategorycznych rozstrzygnięć czyni w nas swoistą bezradność, frustrację i wytrąca wszelkie narzędzia wartościujące, jak i poczucie braku informacji. Pewna powtarzalność powoduje jednak oczekiwanie na coś, co być może się wydarzy.

Wernisaż wystawy w czwartek (17 listopada) o 18:00 w Galerii Sztuki BWA przy al. Piłsudskiego 38. Projekt będzie można oglądać w sali głównej do 11 grudnia.

[wydarzenie na Facebooku]

<- Zurück zu: Archiwum
Wetter