Idź do treści strony
14.03.2022 10:53

City Trail 2021/22 rozstrzygnięty

Rywalizacja o zwycięstwo w cyklu biegowych imprez wśród panów trwała w Olsztynie do ostatniego startu. Teraz jednak wszystko jest już jasne.

Weekendowe zawody zakończyły sportową część imprezy, ale nie były ostatnim wydarzeniem cyklu. 30 marca zawodnicy, którzy biegali regularnie - ukończyli co najmniej 3 biegi - spotkają się ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagród.

W ostatnim biegu wokół jez. Długiego na dystansie pięciu km wzięło udział 241 osób. Najszybszym okazał się (po raz trzeci w edycji) Wojciech Kopeć, z czasem 15:59. I to właśnie on został triumfatorem klasyfikacji generalnej wśród panów.

- Ten wynik pokazuje, że jestem w niezłej formie - powiedział na mecie. - Tydzień temu podczas półmaratonu w Paryżu uzyskałem drugi wynik w karierze - 1:06:56. Przygotowuję się do maratonu w Bostonie, gdzie planuję w końcu pobiec poniżej 2:20.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Paweł Najmowicz (16:15), a trzeci był Wiktor Kujawa (16:28). Podium klasyfikacji generalnej mężczyzn wygląda dokładnie tak, jak podium tych zawodów.

Wśród kobiet jako pierwsza metę minęła Magdalena Trzeciak - druga w kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej wynik to 19:18.

- Cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo i ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej - powiedziała najlepsza biegaczka tych zawodów. - Pierwszy raz w CITY TRAIL startowałam 6 lub 7 lat temu. Dzisiaj chciałam poprawić swój najlepszy wynik na tej trasie, wynoszący ok. 18:50.  Niestety miałam przerwę w bieganiu że względu na Covid, którego skutki jeszcze odczuwam.

Drugą lokatę zajęła Julia Twardowska (czas 20:47), a trzecie miejsce wywalczyła Paula Sadowska (wynik 21:10). W "generalce" zwyciężyła nieobecna podczas ostatnich zawodów Martyna Budziłek.

Informacje o zawodach można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu Facebookowym.

<- Zurück zu: Archiwum